Targi EcoTime2017 – ekologia dla rodziny i w biznesie

| Kwiecień 11, 2017 | AKTUALNOŚCI, Harmonia | Brak komentarzy

Wszyscy, dla których ekologia w codziennym życiu jest ważna skupili swoją uwagę na VI Targach Produktów Ekologicznych, Tradycyjnych i Naturalnych EcoTime. To właśnie na tej wystawie, swoją ofertę prezentowało blisko 100 firm. Targowe hale, w których odbywały się także wystawy branży budowlanej, wyposażenia wnętrz, zdrowia i urody oraz ogrodniczej zwiedziło ponad 20 tysięcy osób.

Na odwiedzających targi duże wrażenie robiła przede wszystkim różnorodność proponowanych towarów. Ogromnym plusem było to, że produktów można było spróbować i dokonać zakupów w bardzo atrakcyjnych cenach. Wystawcy przygotowali również ofertę dla przyszłych partnerów biznesowych. I pod tym względem wystawa w Targach Kielce spełniła ich oczekiwania.

Merytorycznie o zdrowym żywieniu oraz hipoalergicznych produktach

O tym, w jaki sposób zapobiegać nowotworom oraz jak naturalnie wspomagać leczenie w chorobie nowotworowej, opowiedziała dr n. med. Danuta Myłek podczas konferencji na Ecotime w Targach Kielce.

– Właściwy tryb życia i zdrowe odżywianie ma istotne znaczenie w profilaktyce oraz leczeniu chorób nowotworowych – mówi dr n. med. Danuta Myłek, dodając – odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, to co pijemy i ile pijemy, to kluczowe sprawy pomagające zapobiegać i nie wpaść w „pułapkę nowotworową”.

„Hipoalergiczna ściema” czyli jak zapobiegać alergiom to temat wystąpienia kolejnego eksperta – Pani Żanety Geltz, redaktor naczelnej magazynu „Hipoalergiczni”. Pani Żaneta zwracała przede wszystkim uwagę na to, że świadomi konsumenci powinni dokładnie zapoznawać się z etykietami kupowanych przez siebie produktów.

Dla rolników podczas Targów EcoTime

Targi rozpoczęła DEBATA EKOLOGICZNA pt.: „Biologizacja – alternatywą dla rolnictwa”,podczas której poruszano między innymi tematy wpływu pożytecznych mikroorganizmów na poprawę żyzności gleb, czy produkcji ekologicznej
i certyfikowanej. Prelekcję zatytułowaną „Sprzedaż bezpośrednia żywności wysokiej jakości przez rolników. Jak to robić?” wygłosił Jan Czaja ze Stowarzyszenia GRUPA ODROLNIKA, które jest reprezentacją wielu środowisk, składającą się z przedstawicieli rolników, konsumentów, środowisk proekologicznych, mediów, a także osób prywatnych.

Najlepsze produkty EcoTime nagrodzone po raz pierwszy

Najlepsze produkty zostały po raz pierwszy na Targach EcoTime nagrodzone  medalem i wyróżnieniami Targów Kielce. Medal otrzymała Piekarnia R. Dobrowolski za CHLEB ŻYTNI KIELECKI. Natomiast wyróżnienia
w poszczególnych kategoriach powędrowały do:

Kategoria SMAK EcoTime – OrganicHouse za FRESH DATES ze świeżych daktyli – 100{befc2c3fa04d867898d7eece6969e86b3f452c8415617e5fd8492e97bbf934aa} BIO

Kategoria JAKOŚĆ EcoTime – Zakład Mięsny Wasąg za SCHAB PIECZONY EKO

Kategoria FUNKCJONALNOŚĆ EcoTime – Eko-Dystrybutor Paweł Poloch za HYDROPHIL – bambusową szczoteczkę do zębów.

Skomentuj

Twój komentarz musi zostać zaakceptowany przez moderatora zanim zobaczysz go na stronie.x