Rh- czyli pierwiastek anielski w grupie krwi

Tytuł oczywiście jest nieco prowokujący, ale do dziś naukowcy nie odkryli pochodzenia w krwi czynnika Rh-. Wiedzą natomiast, że występuje on dopiero od ok. 25-35 tys. lat. Niezwykłości dodaje fakt, że nasza krew jest niezwykle oporna na mutacje i zmiany. Krew ze wskaźnikiem Rh- odkryto w grobowcach faraonów, ale też grupę krwi AB Rh- miał Jezus Chrystus.

 

Tekst: Julianna Staniewska

Zdjęcie: Pixabay.com

 

Najpopularniejszym antygenem w układzie Rh jest tzw. antygen D. Osoby, które go posiadają na powierzchni erytrocytów, określane są jako Rhesus pozytywne Rh+ (nazwa Rhesus pochodzi od gatunku małpy), jednak dla ok. 20 proc. naszej populacji erytrocyty nie reagują z surowicą anty-D. Osoby takie określa się mianem Rhesus negatywnych Rh-.

 

Krew z negatywnym czynnikiem Rh ma zupełnie inny skład odpornościowy niż ten z Rh+. Prowadzi się badania i eksperymenty naukowe zmierzające do znalezienia nowych szczepionek, na które Rh- bywają oporne.

 

Określenie czynnika Rh jest istotne pod kątem badań prenatalnych. W przypadku, gdy jedno z rodziców ma wynik pozytywny, a drugi negatywny, może dojść do tzw. konfliktu serologicznego. Gdy matka ma krew z czynnikiem Rh-, a ojciec Rh+ i dziecko odziedziczy po ojcu antygen D, organizm matki będzie postrzegał dziecko jako coś obcego i zaatakuje je przeciwciałami, podobnie jak to się ma w przypadku wirusów i komórek nowotworowych.

 

Współczesna medycyna na szczęście poradziła sobie z tym problemem, szczepiąc matki antyciałami.

 

Skąd się wziął odczyn Rh-?

Naukowcy od wielu lat próbują znaleźć rozwiązanie tej zagadki. Niektóre dowody sugerują, że był związany z jedną grupą ludzi lub plemieniem. Prawdopodobnie mutacja dotyczyła oryginalnych mieszkańców Europy, sprzed przybycia Indoeuropejczyków. Dlatego Baskowie mają o wiele wyższy wskaźnik Rh- w populacji niż reszta Europy – bo są potomkami tych rdzennych Europejczyków, którzy nie podlegli wpływom romanizacji czy celtyzacji.

 

Podczas gdy średnia europejska to 15 proc. populacji z odczynnikiem Rh-, to wśród Basków sięga on aż 35 proc.! Wynik ten często również występuje wśród potomków wschodnioeuropejskich Żydów. Wiadomo, że wśród ludzi występują grupy krwi: A, B, AB i 0. Jednak wśród Basków grupa krwi B praktycznie nie występuje, zaś wskaźnik grupy krwi 0 jest najwyższy w Europie.

 

Mimo że krew Rh- jest wyjątkowa w tej części świata, to u rdzennych mieszkańców innych kontynentów (nie mających przodków w Europie) występuje jeszcze rzadziej. Ma go zaledwie 3 proc. rdzennych Afrykańczyków i mniej niż 1 proc. rdzennych mieszkańców Azji, Ameryki i wysp Pacyfiku. W Polsce grupę ARh- ma 6 proc. osób. Człowiekowi z tą grupą można podać krew – od 12 proc. innych ludzi. Zaś jego krew może być podana 46 proc. ludzi.

 

Obecnie na świecie rośnie liczba osób z krwią o czynniku Rh-. Jeszcze 40 lat temu notowano 3 proc., 10 lat temu 5-7 proc., obecnie 15 proc. Te dane mogą być nieścisłe, ponieważ wcześniej naukowcy nie docierali do wszystkich grup etnicznych.

 

Nieziemski pierwiastek

Jedna z najbardziej niesamowitych interpretacji tej odmienności zakłada, że krew Rh- została wprowadzona do populacji przez obce organizmy. I nie chodzi tu o wirusy czy bakterie, ale o anioły lub kosmitów!

 

W hebrajskich przekazach można znaleźć opowieści o nefilimach, aniołach, którzy zamieszkiwali Ziemię (głównie Europę), łącząc się z ludzkimi kobietami. Wyróżniali się ponadprzeciętną inteligencją, wyostrzonymi zmysłami, niższą temperaturą ciała, wyższym ciśnieniem krwi, zwiększonym występowaniem zdolności paranormalnych.W cechach zewnętrznych wyróżniał ich wysoki wzrost, głównie niebieskie lub zielone oczy, blond lub rude włosy, większa wrażliwość na działanie promieni słonecznych.

 

Wzmianki o olbrzymach pojawiają się w Starym Testamencie, m. in. w Księdze Mądrości Syracha oraz w Księdze Liczb, gdzie pojawią się informacje, że w Kanaanie żyli „potomkowie olbrzymów”.

 

Inna teoria głosi, że upadłe anioły to przybysze z innych planet. Wiele starożytnych tekstów, a także Biblia wspiera teorię o pozaziemskich istotach, które „zeszły na ziemię”. W tekstach przedchrześcijańskich jest mowa o rasie, która „przyszła z nieba na ziemię”. Szczególnie dużo informacji na ten temat dostarcza Księga Henocha, hebrajska księga apokryficzna.

 

Zagadki ciąg dalszy

Jak dotąd nie przedstawiono jednoznacznie udokumentowanych naukowo dowodów na pochodzenie krwi ze wskaźnikiem Rh-. Zbadano za to wiele pseudo i rzeczywistych danych na przestrzeni lat, które są zbieżne i sprzeczne. Kilka z nich wymienia portal vismaya-maitreya.pl.

 

Można tam przeczytać, że np. jedni badacze twierdzą, że Rh- jest krwią ,,linii od Boga”, inni udowadniają, że właśnie grupa Rh- jest ,,linią od gadów.”

 

Inna teoria głosi, że czynnik Rh- jest oryginalną krwią, najstarszą grupą krwi, nie dokonaną przez krzyżówkę z inną grupą krwi. Jest to wzór czystości człowieka, a nie mieszanka typu człowiek + gad.

 

W tym temacie wielu badaczy opiera się na grupie krwi Jezusa Chrystusa (AB Rh-). Tajemnica jego krwi ukryta jest w dziele Ducha Świętego, z którego Jezus został poczęty (trzecia Osoba Trójcy).

 

Wielu współczesnych naukowców uważa, że człowiek ewoluował od małp. Mają dużo dowodów, aby poprzeć swoje teorie, w tym nowoczesne analizy krwi i badania porównawcze między współczesnym człowiekiem i niższymi antropoidami (szympansy, małpy rezus). Genetyczne badania odkrywają, że możemy tylko dziedziczyć to, co mają nasi przodkowie, z wyjątkiem mutacji. Wydaje się, że współczesny człowiek i małpy mogły mieć wspólnego przodka kiedyś w zamierzchłej przeszłości. Skąd pochodzi więc Rh-? Jeśli nie mamy go w spadku po prehistorycznym człowieku, to czy jest możliwe, że człowiek jest potomkiem starożytnych astronautów?

 

Konflikt serologiczny (matka Rh-, dziecko Rh+) poza ludźmi występuje tylko u mułów: krzyżówki konia i osła. Już sam ten fakt wskazuje, że jest możliwość krzyżowania się między dwoma gatunkami.

 

Czy Baskowie mający tak wysoki wskaźnik Rh- są z jednych oryginalnych kolonii na Ziemi? Ich pochodzenie jest nieznane, również ich język nie jest podobny do żadnego języka europejskiego. Badacze uważają, że język baskijski był oryginalnym językiem, w którym została spisana Księga Rodzaju, i jeszcze głębiej, że baskijski był oryginalnym językiem świata.

 

I jeszcze jedno: Skąd wzięło się mieszanie krwi na znak braterstwa u Indian? Wiadomo, że krew Rh- i Rh+ inaczej się mieszają. Czy był to sprawdzian na tych samych przodków? Indianie twierdzą, że ich potomkowie byli pochodzenia kosmicznego, a totem przedstawia ich drzewo genealogiczne. Zauważono również, że ludzie z Rh- mają więcej mocy psychicznych, podobnie jest z uzdrowicielami, większość z nich miało Rh-.

 

Autor artykułu na vismaya-maitreya.pl przytacza także pytanie naukowców: Jaką grupę krwi mieli Adam i Ewa? Domniemają, że byli czystej ludzkiej rasy Rh-, która uchodzi za najczystszą krew. Ewa popadła w „grzech” i zanieczyściła się krwią z zewnątrz, co doprowadziło do narodzin Kaina z grupą krwi Rh+.

 

Zanim nie otrzymamy ostatecznej odpowiedzi na pytanie, skąd wzięła się krew ze wskaźnikiem RH-, fantastycznych teorii pewnie będzie przybywać.

 

Kto jednak czuje w sobie pierwiastek boski lub ma wyjątkowe zdolności intuicyjne – jeśli tego nie wie – niech się upewni, czy przypadkiem nie ma krwi A RH- lub AB Rh-.

 

Więcej artykułów przeczytasz w nowym numerze „Mojej Harmonii Życia”. 

Znajdziesz nas w Salonach Empik, punktach Ruch, Inmedio, Relay. Możesz też zamówić prenumeratę. Sprawdź tutaj. Elektroniczna wersja magazynu do pobrania tutaj.

9 komentarzy

 • korekta pisze:

  Pyszni jesteście strasznie ha ha ha 🙂 ROBICIE COŚ DOBREGO W ŻYCIU JAK JESTEŚCIE ANIOŁAMI ? NAPISZCIE KTO POMAGA ,ZOBACZYMY CO JESTEŚCIE WARCI .A dlaczego moje pretensje nie są wyświetlane na stronie ? zweryfikujecie mnie najpierw ? HA HA HA

 • korekta pisze:

  Ja mam ( 0RH- ) i niczego wyjątkowego w sobie nie widzę prócz snów i wizji ,ale jak najbardziej zwyczajną osobą jestem to chyba przez to ( zero 🙂 ) No a z tymi małpami i mułami to przesadziliście ! zie ! co za bzdury wypisujecie . Najważniejsze ze grupa krwi RH-ratuje ludziom życie Nie ma co się wbijać w dumę ze jest się aniołem od razu .Do pięt Aniołom nie dorastacie grzeszny ludzie !

 • IMPERQ pisze:

  witam ,,, od dziecka czułem że cos jest nie tak ,,,, z religia z przekazem tv ,, itp, ,,,uwazam ,ze jestem tutaj za karę na tym padole ziemskim ,,
  przecucia, skojarzenia ,sciaganie wydarzen ktore nadejda , hmmm taki urok ,,,, pozdrawiam

 • adnaw pisze:

  Nie ma znaczenia jaka mamy grupę krwi ,stąd niedaleko i niebezpiecznie do eugeniki ,już faszyści próbowali tworzyć rasę panów .Zanim się będziemy zachwycać samymi sobą, warto się zwrócić ku drugiemu człowiekowi bo umysł ,czyli duch człowieka to jest ważna rzecz a ciało nic nie znaczy ,nic….. obraca się w proch ziemi ….Mam A2B RH minus i póki co ,to ziemia domaga się powrotu na nią .Coś tu mamy wszyscy, jak stoi do zrobienia, a potem to się okaże ,to znaczy po śmierci .Ani całun turyński nie jest pewnikiem, że to on okrywał ciało Pana Jezusa Chrystusa to o gadach jest śmieszne i niepoważne,a upadłe anioły w anielskich ciałach nie płodzili dzieci ,przyjmowali ludzkie ….to cechy ducha powodowały pewne anomalie w wyglądzie czy w cechach osobowości .Adam z Ewa byli stworzeni na obraz Boży i chodzi o podobieństwo duchowe ,o to jakiego ducha dostał Adam i Ewa oraz ich potomstwo ,żyli po 990 lat , a poza Edenem żyły prymitywne ludzkie plemiona ,rasy ludzkie, które nie miały takiego połączenia duchowego ,czciły przyrodę i żywioły interesowały się przyziemnymi sprawami ……

 • Marcus pisze:

  Ciekawa historia z tą krwią AB Rh-

 • Ani pisze:

  O rh – wychodzisz na powietrze patrzysz w rozgwieżdżone niebo i tęsknisz nie wiadomo za czym.I wiesz, że jesteś częścią” czegoś”. Gasnące światła w otoczeniu, zakłócanie fal i inne cuda.Widzisz więcej,czujesz więcej,a to boli.W ułamku sekundy tragedia mija o włos i pytanie,ale jak to się stało?Nie pamiętam.Zdolność odczuwania bólu bliskich,ale ni jak nie możesz im pomóc.Za to pomagasz innym, skutecznie.

 • szakal pisze:

  AB RhD- To co jest tutaj napisane sprawdza się w moim przypadku .

 • mocpomyslnejzmiany@teraz pisze:

  Zawsze odczuwalam innosc …wiele z wyzej wymienionych sie bardzo zgadza ,w tym wysoki wzrost jak na kobiete ,to 180 cm !! ktory sprawia czasem ,ze czuje sie jak kosmitka w tlumie ;)))
  nieprawdopodobne wydarzenia i przypadki w zyciu ,swiadome sny ,jakas wrodzona swiadomosc mocy ,wrodzona duma postrzegana przez innych ze zdziwieniem ,jakies dziwne poczucie wyzszosci mimo ze warunki w zawirowanym zyciu raczej nie przemawialy ku temu ,to ta wewnetrzna moc ktora czuje potrzebe wydobycia jednakze zyciowe wydarzenia wciaz przytemperowuja ,niepozwalajac rozwinac wyzej ,tzn .zwykle wtedy gdy czuje ze juz moge cos wiecej wydarzaja sie niefortunne okolicznosci u mnie ,lub w mojej rodzinie sciagajac na ziemskie niskie emocje smtku ,zalu bolu itp..….

 • ja pisze:

  a co jeżeli od kiedy się wie że ,,coś,,się wie ale nie pamięta co to jest….ma się grupę 0 rh -….i to dziwne uczucie- to nie mój dom…

Skomentuj

Twój komentarz musi zostać zaakceptowany przez moderatora zanim zobaczysz go na stronie.x