Nessi Gomes wystąpi w Polsce. Poznaj jej wewnętrzny świat

Nessi Gomes wystąpi w Polsce! Do tej pory zagrała u nas tylko raz, w Studio Polskiego Radia. Na scenie pojawiła się ona i jej klasyczna gitara. –  Sama jak Bob Dylan – pomyślałam i uśmiechnęłam się pod nosem. Zaraz po tym usłyszałam pierwsze dźwięki gitary,  a chwilę później ekscentryczny, zjawiskowo nastrojowy głos Nessi Gomes.

 

 

Popłynęłam. Rację miał Mamadou Diouf mówiąc o niej, że wymusza na nas ciszę i otwiera przestrzeń, w której  przypominamy sobie kołysanki z dzieciństwa. Nie było innego wyjścia, musiałam słuchać każdej nuty, każdego słowa  składającego się na niezwykle osobisty przekaz jej avant-ballad.

 

Artystka snuła gęsto utkane emocjami opowieści o sobie, życiu i świecie. Autentyczna, obecna, wciąż balansująca na  granicy światła i cienia.

 

Nessi Gomes, urodzona na małej portugalskiej wyspie Guernsey, garściami czerpie z tradycyjnego i emocjonalnego  Fado, misternie łącząc je ze współczesną, brytyjską muzyką.

 

Jak sama mówi – największy wpływ na jej twórczość miała podróż do Ameryki Południowej. Dopiero pobyt w  medytacyjnym ośrodku Pachamama sprawił, że moja muzyka i teksty zyskały nową jakość. Joga i medytacja  pozwoliły mi wreszcie otworzyć drzwi do mojego wewnętrznego świata.

 

 

I wtedy odważyłam się śpiewać szczerze o sobie. Po trzech latach Nessi wraca prosto do Londynu. Powstaje tu  fascynujący materiał „Diamonds and Demons”. Tu każda ballada opowiada piękną, hipnotyzującą historię o naszym  bezustannym tańcu pomiędzy cieniem i światłem, pomiędzy demonami i diamentami w nas.

 

Nessi Gomes pozostaje wolna i niezależna. Dzięki kampanii crowdfundingowej zagrała już w 25 krajach europejskich. Zagra również u nas. Jedyny koncert artystki w Polsce odbędzie się 26 września w Warszawskim klubie muzycznym  Progresja.

 

Więcej na www.pranaworld.pl oraz www.nessigomesmusic.com

Info: biuro@pranaworld.pl

Na podstawie materiałów prasowych pranaworld.pl i nessigomesmusic.com

Skomentuj

Twój komentarz musi zostać zaakceptowany przez moderatora zanim zobaczysz go na stronie.x