Krótki kurs świadomego prosperowania

Dziś o finansowym przepływie. Bycie w przepływie oznacza posiadanie niezaburzonego bezpieczeństwa finansowego,  które paradoksalnie nie zależy od ilości posiadanych pieniędzy. Przepływ można odblokować różnymi sposobami. Po  prostu uważnie przeczytaj tekst i spróbuj wybrać najlepszą dla siebie metodę.

 

Tekst: Elżbieta Starko
Zdjęcie: pixabay.com

 

Najczęstsze karmiczne przyczyny blokad

Jest wiele osób, które mają problemy z zarobkowaniem. Idzie im jak po przysłowiowej grudzie, czyli ciężko, z  trudnością. Jest tak, że w tym życiu zrobili „wszystko”, czyli byli kreatywni, poświęcili dużo czasu, nabyli stosowną  wiedzę, wierzyli, że się uda. I co? I nic. Ta sfera życia im kuleje bardzo mocno.

 

W takiej sytuacji należy sprawdzić przyczyny karmiczne. Często okazuje się, że osoba taka ma karmiczne wzorce.  Podświadomość pamięta i ma mocno zakorzenione różne ślubowania ubóstwa z poprzednich wcieleń. Może zarabiać,  ale pieniądze będą wypływały z jej kieszeni. Jeśli człowiek ów kiedyś np. był mnichem, nie zarabiał dla  siebie.

 

Przecież nadal tak jest we współczesnym świecie. Jeśli osoba została pozbawiona majątku wskutek napaści, wojny,  plajty i towarzyszyły temu silne emocje, podświadomość to zapamięta. Posiadanie pieniędzy, majątku będzie się jej  kojarzyło z utratą, czasami nawet z utratą życia. Podświadomość będzie uważała posiadanie pieniędzy za  niebezpieczne.

 

Dlatego w tym życiu może stosować sabotaż jako samoobronę. Potrzeby wydatkowania pieniędzy mogą więc być  zaskakujące, niespodziewane. Może też być tak, że ktoś w ogóle nie będzie zarabiał. Tu już śluby ubóstwa mogą łączyć się ze ślubami ascezy. Skoro nie potrzebujesz, nie masz.

 

Taki podświadomy program. I co wtedy robić? Odreagować! Odwołać te ślubowania, zrezygnować z nich. Wybaczyć  to sobie. To jest droga do uzdrowienia. Jednocześnie trzeba wprowadzić do podświadomości nowe wzorce myślenia i  postępowania. Przydatne do tego będą afirmacje, które piszemy, czytamy, nagrywamy i odsłuchujemy. Afirmacje  dają możliwość wprowadzenia nowych, dobrych wzorców do swego umysłu. Nie bagatelizuj ich znaczenia. Przykłady  afirmacji:

 

JA imię JESTEM OTWARTY NA PRZYJMOWANIE, DLATEGO PIENIĄDZE I OBFITOŚĆ DOBRA NAPŁYWAJĄ DO MNIE Z ŁATWOŚCIĄ.

 

JA imię JESTEM BEZPIECZNY, NIEWINNY I W PORZĄDKU, KIEDY ZARABIAM I MAM SWOJE WŁASNE  PIENIĄDZE.

 

JA imię ZASŁUGUJĘ NA SWOJE WŁASNE PIENIĄDZE, PRZYJMUJĘ JE Z RADOŚCIĄ I JESTEM Z TYM BEZPIECZNY.

 

Branie odpowiedzialności

Jak to się ma do przepływu? Wszystko jest super, jeżeli idzie nieźle, afirmujemy sobie ten dostatek i jesteśmy  zadowoleni. Tymczasem z programami w umyśle jest jak z cebulą. Układają się warstwowo. W pewnym momencie  afirmując dostatek, możemy trafić na negatywny program, w który wierzy podświadomość.

 

Jeśli jeszcze nie jesteśmy  ugruntowani w sobie, nasz jeszcze kruchy świat wiary we własne możliwości, może się nieźle zatrząść. Należy wtedy  sprawdzić jakie tak naprawdę miałeś ostatnio myśli. Zobacz, co przeważało i czy nie było tak, że afirmacje stały się  jedynym czasem pozytywnego myślenia, a potem reszta dnia była taka, że dominowało negatywne myślenie. Takie sytuacje zdarzają się często.

 

Często również nie zdajemy sobie z tego sprawy. Tworzy się wtedy blokada w przepływie. Udrożnienie to wzięcie odpowiedzialności za swoje negatywne blokujące myślenie. Skoro już to wiesz, zawsze możesz to naprawić, pilnując swego myślenia, aż powstanie nowy nawyk. Wtedy należy zaakceptować, że to co afirmujesz,  jest możliwe do zrealizowania.

 

To tylko fragment tekstu. Cały artykuł przeczytasz w majowej Mojej Harmonii Życia. Sprawdź!

 

Woda – czy czeka nas rewolucja naukowa?

„Woda – Źródło Życia. Woda jest jego materią i matrycą, macierzą życia i jego medium. Woda jest najbardziej niezwykłą substancją” – powiedział już na początku XX w. węgierski noblista, prof. Albert Szent-Györgyi....

Tarotowa prognoza na czerwiec. Co nas czeka?

Oto tarotowa prognoza na czerwiec. Co nas czeka? – zdradza Wróżka Melissa.   Czerwiec tego roku będzie sprzyjał uczuciom i tematom związanym z życiem rodzinnym. To także moment dokonywania wyborów, decydowania o sprawach,...

Dbania o zdrowie trzeba się nauczyć

Z Agnieszką Jaroszewską i Anną Pełczyńską-Kuntze, autorkami projektu Akademia Zdrowia, rozmawia Anna Dolska.   Zaczęło się w Poznaniu, a teraz w innych miastach organizowane są spotkania w ramach Akademii Zdrowia. Nasza wiedza na...

Ukryty stres – jak skutecznie go rozpoznać?

Przy współczesnym tempie życia całkowita wolność od stresu wydaje się nieosiągalna. Doświadczają go nawet osoby, które na co dzień nie mają powodów do narzekań. Często zresztą nieświadomie – bo stres nie zawsze...

Skomentuj

Twój komentarz musi zostać zaakceptowany przez moderatora zanim zobaczysz go na stronie.x