Już wkrótce Targi EcoTime 2017

| Marzec 30, 2017 | AKTUALNOŚCI, Harmonia | Brak komentarzy

Targi Produktów Ekologicznych, Tradycyjnych i Naturalnych – EcoTime to ważny punkt w kalendarzu dla wszystkich, którzy działają w branży produktów ekologicznych w naszym kraju. Podczas wystawy, która odbędzie się 8-9.04.2017 w Targach Kielce, będzie można zapoznać się z aktualną ofertą ekologicznych gospodarstw, producentów, przetwórców, dystrybutorów i hurtowników żywności ekologicznej i ekoproduktów. W gronie wystawców obecne będą zarówno firmy dobrze rozpoznawalne na polskim rynku Eko, jak i przedsiębiorcy dopiero debiutujący ze swoją ofertą.

O wystawie rozmawialiśmy z Panią Katarzyną Prostak, dyrektorem grupy projektów Targów Kielce.

Ekologiczne targi w Kielcach, znane od lat jako EcoFamily Ekologia dla Rodziny, w tym roku zmieniły nie tylko swoją nazwę. Targi Produktów Ekologicznych, Tradycyjnych i Naturalnych EcoTime to także nowi wystawcy i nowe wydarzenia towarzyszące targom. Proszę o nich opowiedzieć.

Zmieniliśmy nazwę, żeby zaznaczyć wzmocnienie nacisku na biznesowy charakter wydarzenia. Oczywiście cały czas zapraszamy do nas miłośników ekologicznego stylu życia, ale chcemy także pracować mocniej nad stworzeniem prawdziwej platformy spotkań biznesowych podczas Targów EcoTime. Chcemy, by właśnie w Targach Kielce przedstawiciele sklepów, hurtowni z żywnością ekologiczną nawiązywali stałe kontakty z dostawcami i producentami najlepszych produktów.

Program targów będzie obfitował w wiele ciekawych wydarzeń towarzyszących, przygotowanych z myślą o przedstawicielach branży oraz świadomych i wymagających konsumentach. Jan Czaja ze stowarzyszenia GRUPA ODROLNIKA opowie o „Sprzedaży bezpośredniej żywności wysokiej jakości przez rolników”. Natomiast Pani Karolina Liberka New Business Deputy Director z Agencji Feno wygłosi prelekcję na temat „Trendów konsumenckich 2017! Co powinieneś zamówić na półki swojego sklepu.” Gościem specjalnym targów EcoTime 2017 będzie Pani dr n. med. Danuta Myłek, specjalista ALERGOLOGII I DERMATOLOGII. Doktor Myłek jest ekspertem w specjalistycznym magazynie dla  alergików  „HIPOALERGICZNI” oraz w programie  zdrowotnym „Naturalnie” red. Agnieszki Cegielskiej w Dzień Dobry TVN. „Hipoalergiczna ściema” czyli jak zapobiegać alergiom to temat wystąpienia naszego kolejnego eksperta – Pani Żanety Geltz.

 

W jaki sposób, w Pani ocenie, Targi Produktów Ekologicznych, Tradycyjnych i Naturalnych EcoTime przyczyniają się także do rozwoju regionu?

Jeżeli chodzi o województwo świętokrzyskie to niezaprzeczalnym atutem obszarów wiejskich regionu jest stosunkowo dobry stan środowiska, pozwalający na specjalizację gospodarstw w produkcji ekologicznej i faktycznie takich miejsc w naszym rejonie przybywa. Dzięki organizacji od 6 lat Targów EcoFamily, dziś również EcoTime, Targi Kielce wpływają na świadomość ekologiczną mieszkańców naszego regionu i sąsiednich województw. Mieszkańcy Świętokrzyskiego coraz chętniej sięgają po produkt, który pochodzi z regionu, w którym żyją, który znają. Nasze Targi są po to, żeby ułatwić konsumentom dostęp do zdrowej żywności, której coraz częściej szukają na sklepowych półkach, ale także po to, żeby uświadamiać konsumentów, że to co nasze, polskie, świętokrzyskie, niejednokrotnie jest lepsze.

Bywa Pani także na innych, podobnych tematycznie, targach w Polsce, w czym tkwi przewaga EcoTime?

Naszą główną przewagą jest to, że potrafimy nadać temu wydarzeniu dwa tory. Po pierwsze, jest to wystawa skierowana do konsumentów z ekologicznym podejściem do życia. Po drugie, to właśnie w Targach Kielce zawierane będą biznesowe umowy, na przykład pomiędzy rolnikami z gospodarstw ekologicznych a hurtowniami czy sklepami. Myślę, że ta udana mieszanka targów B2B i B2C wyróżnia EcoTime.

Jak ocenia Pani zainteresowanie gości odwiedzających targi? Które stoiska/produkty poleca Pani do odwiedzin?

Konsumenci w dzisiejszych czasach bardzo cenią wszystkie wydarzenia poświęcone ekologii. Również wystawcy dobrze odbierają EcoTime, ciągle przyjmujemy formularze zgłoszeniowe. Zapytania o możliwość pokazania swoich produktów podczas naszych targów trafiają do nas nawet z portali społecznościowych. Myślę, że przełoży się to na frekwencję zarówno wystawców, jak i zwiedzających. Czy mogę polecić stoiska/produkty? Mogę jedynie wszystkich zaprosić do Targów Kielce od 8 do 9 kwietnia na Targi Produktów Ekologicznych, Tradycyjnych i Naturalnych – EcoTime. Z pewnością każdy miłośnik ekologii lub człowiek związany z branżą znajdzie coś dla siebie.

 

Skomentuj

Twój komentarz musi zostać zaakceptowany przez moderatora zanim zobaczysz go na stronie.x