Dwupunkt odblokuje twoje pieniądze

PIENIĄDZE – muszę powrócić do tego tematu. Z rozmów z Wami wiem, że to bardzo ważny aspekt codziennego życia. Pomimo tego, wiele osób nadal kieruje się przekonaniem, że pieniądze szczęścia nie dają.

 

Tekst: Zofia Nieścior
Zdjęcie: pixabay.com

 

Ale czy na pewno? Zastanów się proszę, kiedy dokładnie pieniądze nie dały ci szczęścia. Czy nie dało ci szczęścia poczucie, że stać cię na wiele rzeczy, że nie musisz martwić się o to, gdzie spędzisz wakacje, a może idąc trochę bliżej – czy płacąc comiesięczne rachunki nie czujesz szczęścia, że możesz je płacić?

 

Dach nad głową

To jeszcze pomyśl – na przykład masz kredyt do spłacenia…. Nie cieszysz się, że możesz go spłacać bez problemów? Dach nad głową, jedzenie w lodówce, prywatny dentysta, a może jeszcze jacyś inni lekarze. Skąd się w nas bierze to przekonanie, że pieniądze szczęścia nie dają? Może to wcale nie jest nasze, może to wcale nie jest twoje przekonanie. Może takie słowa i stwierdzenia słyszeliśmy od urodzenia od naszych rodziców, a oni być może od swoich rodziców. Czy tak nie mogło się zdarzyć?

 

 

Wiadomo, że najważniejsze jest zdrowie. Tutaj temat nie podlega żadnej dyskusji – gdy człowiek jest chory, jest nieszczęśliwy i wtedy faktycznie pieniądze szczęścia mogą nie dawać. Zapytam ponownie dość przewrotnie – czy na pewno? Różne są choroby, począwszy od przeziębienia, aż po bardzo poważne. Co wtedy? Kolejki do specjalistów w naszej rzeczywistości są dość długie. Często jesteśmy zmuszeni do korzystania z prywatnych gabinetów. Gdyby w takim kiepskim stanie zdrowia zdarzyła się nam sytuacja, że nie mamy pieniędzy. Czy znowu pomyślisz: pieniądze szczęścia nie dają?

 

Szczęście – tyle znaczeń

Szczęście – jedno słowo, a tyle znaczeń. Dla każdego z nas szczęście oznacza coś zupełnie innego. Dla mnie na przykład oznacza pewność, że wszyscy wokół mnie są zdrowi. Ze mną włącznie. Uwielbiam też podróże (jak większość z nas, czyli Ameryki nie odkryłam). Pisałam już wielokrotnie o tym, że pracowałam w zagranicznych korporacjach, ale chyba teraz, właśnie w tej chwili (o ironio!) uświadomiłam sobie, że pomimo pracy ponad siły nie było mnie stać na zwiedzanie świata. Wychodzi na to, że faktycznie w tamtym okresie pieniądze mi szczęścia nie dawały, bo było ich po prostu za mało. Wniosek sam się nasuwa – pieniądze dają szczęście, gdy je mam w wystarczającej ilości, aby móc żyć bezpiecznie i spełniać swoje marzenia.

 

Wróćmy do dwupunktu i do tematu dzisiejszego fragmentu mojej książki. W jaki sposób dwupunkt może nam pomóc? W jaki sposób dzięki tej metodzie pozbędziemy się naszych blokad i przekonań dotyczących pieniędzy? Zwróciłam ostatnio uwagę, że zdarzają się okresy blokad finansowych. Nie o to chodzi, że nie ma pieniędzy, ale że nie pędzą do nas z radością. Po prostu jakby zaglądały przez półotwarte drzwi i zastanawiały się…. wejść, czy nie wejść? Jakby mówiły do siebie, szepcąc do uszka …było nam tutaj bardzo dobrze, uwielbiałyśmy tu przychodzić, a teraz… może nie jesteśmy tutaj mile widziane?

 

 

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w najnowszym numerze Mojej Harmonii Życia.

Kliknij i sprawdź!

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Skład kosmetyków? Badź świadomym konsumentem!

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się wnikliwe czytanie etykiet i opisów wyrobów kosmetycznych. Coraz  częściej mamy do czynienia z bardzo świadomymi klientami, którzy dokładnie wiedzą, czego potrzebuje ich skóra. ...

Sahleb – przepis na ten wyjątkowy napój. Sprawdź!

Sahleb – przepis na ten wyjątkowy napój. Sprawdź koniecznie, a nie pożałujesz!   Przepis i zdjęcie: Shirin Kader   Sahleb – przepis: Składniki: 4 szklanki mleka minimum 3,2 %, 3/4 szklanki...

Mudry jako sposób na zdrową tarczycę

Nie mogę wyjść z podziwu, że starożytne nauki medyczne, takie jak Ajurweda czy Tradycyjna Medycyna Chińska TMC nie dysponując specjalistycznymi aparaturami diagnostycznymi i nie znając terminów, takich jak bakterie, wirusy, hormony, bardzo dokładnie...

Naturalne metody na starzenie skóry. Sprawdź je!

Z biegiem lat przybywa zmarszczek. Te, które pojawiają się w kącikach oczu, na czole, wokół ust można nieco zamaskować makijażem. Tego samego nie możemy już zrobić z szyją. Znajduje się na niej niewiele gruczołów...

Skomentuj

Twój komentarz musi zostać zaakceptowany przez moderatora zanim zobaczysz go na stronie.x