Dwupunkt odblokuje twoje pieniądze

PIENIĄDZE – muszę powrócić do tego tematu. Z rozmów z Wami wiem, że to bardzo ważny aspekt codziennego życia. Pomimo tego, wiele osób nadal kieruje się przekonaniem, że pieniądze szczęścia nie dają.

 

Tekst: Zofia Nieścior
Zdjęcie: pixabay.com

 

Ale czy na pewno? Zastanów się proszę, kiedy dokładnie pieniądze nie dały ci szczęścia. Czy nie dało ci szczęścia poczucie, że stać cię na wiele rzeczy, że nie musisz martwić się o to, gdzie spędzisz wakacje, a może idąc trochę bliżej – czy płacąc comiesięczne rachunki nie czujesz szczęścia, że możesz je płacić?

 

Dach nad głową

To jeszcze pomyśl – na przykład masz kredyt do spłacenia…. Nie cieszysz się, że możesz go spłacać bez problemów? Dach nad głową, jedzenie w lodówce, prywatny dentysta, a może jeszcze jacyś inni lekarze. Skąd się w nas bierze to przekonanie, że pieniądze szczęścia nie dają? Może to wcale nie jest nasze, może to wcale nie jest twoje przekonanie. Może takie słowa i stwierdzenia słyszeliśmy od urodzenia od naszych rodziców, a oni być może od swoich rodziców. Czy tak nie mogło się zdarzyć?

 

 

Wiadomo, że najważniejsze jest zdrowie. Tutaj temat nie podlega żadnej dyskusji – gdy człowiek jest chory, jest nieszczęśliwy i wtedy faktycznie pieniądze szczęścia mogą nie dawać. Zapytam ponownie dość przewrotnie – czy na pewno? Różne są choroby, począwszy od przeziębienia, aż po bardzo poważne. Co wtedy? Kolejki do specjalistów w naszej rzeczywistości są dość długie. Często jesteśmy zmuszeni do korzystania z prywatnych gabinetów. Gdyby w takim kiepskim stanie zdrowia zdarzyła się nam sytuacja, że nie mamy pieniędzy. Czy znowu pomyślisz: pieniądze szczęścia nie dają?

 

Szczęście – tyle znaczeń

Szczęście – jedno słowo, a tyle znaczeń. Dla każdego z nas szczęście oznacza coś zupełnie innego. Dla mnie na przykład oznacza pewność, że wszyscy wokół mnie są zdrowi. Ze mną włącznie. Uwielbiam też podróże (jak większość z nas, czyli Ameryki nie odkryłam). Pisałam już wielokrotnie o tym, że pracowałam w zagranicznych korporacjach, ale chyba teraz, właśnie w tej chwili (o ironio!) uświadomiłam sobie, że pomimo pracy ponad siły nie było mnie stać na zwiedzanie świata. Wychodzi na to, że faktycznie w tamtym okresie pieniądze mi szczęścia nie dawały, bo było ich po prostu za mało. Wniosek sam się nasuwa – pieniądze dają szczęście, gdy je mam w wystarczającej ilości, aby móc żyć bezpiecznie i spełniać swoje marzenia.

 

Wróćmy do dwupunktu i do tematu dzisiejszego fragmentu mojej książki. W jaki sposób dwupunkt może nam pomóc? W jaki sposób dzięki tej metodzie pozbędziemy się naszych blokad i przekonań dotyczących pieniędzy? Zwróciłam ostatnio uwagę, że zdarzają się okresy blokad finansowych. Nie o to chodzi, że nie ma pieniędzy, ale że nie pędzą do nas z radością. Po prostu jakby zaglądały przez półotwarte drzwi i zastanawiały się…. wejść, czy nie wejść? Jakby mówiły do siebie, szepcąc do uszka …było nam tutaj bardzo dobrze, uwielbiałyśmy tu przychodzić, a teraz… może nie jesteśmy tutaj mile widziane?

 

 

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w najnowszym numerze Mojej Harmonii Życia.

Kliknij i sprawdź!

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Jak uniknąć odwodnienia latem?

Lato to czas, w którym wzrasta temperatura, liczba słonecznych dni i aktywność fizyczna Polaków. W okresie upałów  chętnie opalamy się, uprawiamy sport i spędzamy czas na świeżym powietrzu. Te wszystkie...

Agresja to coś naturalnego? Dlaczego się tak zachowujemy?

Agresja jest zjawiskiem naturalnym w świecie zwierząt. Oglądając film przyrodniczy czy też przyglądając się zachowaniom dzikich zwierząt na żywo, możemy dostrzec, iż agresja jest tam codziennością. To ona właśnie umożliwia...

Zacznij dzień od słów: dzień dobry, kocham cię!

Jak się dziś czujesz? Takie pytanie zwykle stawia się dopiero wtedy, gdy ktoś ma się kiepsko. Sami też zwracamy baczniejszą uwagę na swoje samopoczucie zazwyczaj wtedy, kiedy coś zaczyna wyraźnie...

Hashimoto a odżywianie. To musisz wiedzieć!

Sposób żywienia w każdej chorobie ma ogromne znaczenie w rekonwalescencji i wpływa na proces zdrowienia. Jeśli  twoja dieta uboga jest w substancje odżywcze i bardziej obfituje w żywność przetworzoną, będziesz...

Skomentuj

Twój komentarz musi zostać zaakceptowany przez moderatora zanim zobaczysz go na stronie.x