Czy tabletki antykoncepcyjne poprawiają życie seksualne?

Aż 62 proc. kobiet biorących udział w badaniu OmniPBS, przeprowadzonym w ramach kampanii Antykoncepcja  Szyta Na Miarę stwierdza, że stosowanie doustnej antykoncepcji poprawia jakość życia seksualnego. Ta opinia jest  najczęstsza w grupie kobiet młodych, do 34. roku życia.

 

Tabletki poprawiają seks w związkach?

Przychylna ocena wpływu tabletek antykoncepcyjnych na jakość życia seksualnego wydaje się być powiązana z faktem posiadania dzieci i statusem związku. Kobiety, które są mamami, najczęściej oceniają ten wpływ pozytywnie  (stwierdza tak 63 proc. mam).

 

Podobnie wygląda kwestia związku – panie, które były lub aktualnie są w związku,  częściej są zdania, że dzięki tabletkom antykoncepcyjnym zadowolenie z życia intymnego może wrastać. Tak sądzi co  druga singielka, 65 proc. mężatek i 67 proc. kobiet rozwiedzionych lub pozostających w separacji.

 

Co ciekawe, ta  zależność staje się tym silniejsza, im większa jest liczba osób w rodzinie. Być może jest ona związana z tym, że  stosowanie antykoncepcji przez kobiety posiadające liczną rodzinę pozwala im uprawiać seks bez obaw o  nieplanowaną w danym momencie ciążę.

 

Antykoncepcja doustna zapewnia im poczucie bezpieczeństwa i komfortu, a  także kontroli nad własnym życiem. Mogą planować przyszłość swoją i rodziny zgodnie z aktualnymi priorytetami.

 

Pigułki pomagają kobietom zyskać spokój wewnętrzny i zdecydowanie poprawiają samopoczucie, co może przekładać  się na ich satysfakcję z życia seksualnego.

 

Doceniamy tabletki bez względu na sytuację zawodową i materialną?

Kobiety doceniają pozytywny wpływ hormonalnej antykoncepcji doustnej na zadowolenie z życia seksualnego  niezależnie od ich sytuacji zawodowej – korzystnie ocenia go 63 proc. pań aktywnych zawodowo i 59 proc. kobiet,  które aktualnie nie pracują. Wysokość miesięcznych dochodów  oraz sposób gospodarowania pieniędzmi nie sątu  specjalnie znaczące…

 

To tylko fragment artykułu…

 

Cały przeczytasz w najnowszej „Mojej Harmonię Życia” (do pobrania tutaj).

Znajdziesz nas również w Salonach Empik, punktach Ruch, Inmedio, Relay.

Możesz też zamówić prenumeratę. Sprawdź tutaj.

 

Skomentuj

Twój komentarz musi zostać zaakceptowany przez moderatora zanim zobaczysz go na stronie.x