BIOEXPO Warsaw: Pierwsze w Polsce targi tylko BIO

| Październik 03, 2019 | AKTUALNOŚCI, Harmonia, Harmonia ciała | Brak komentarzy
BIOexpo Warsaw

BIOEXPO Warsaw. Pierwsze w Polsce targi tylko BIO. Nowe spojrzenie, nowe możliwości, nowe perspektywy!

 

W Polsce istnieje blisko 1000 sklepów specjalistycznych z produktami ekologicznymi, we wszystkich sklepach wielkopowierzchniowych znajdują się całe sekcje z żywnością i produktami ekologicznymi, coraz częściej również na stacjach benzynowych można znaleźć przekąski czy napoje w jakości bio, także w drogeriach, zielarniach czy aptekach spotkamy tego typu produkty. Bardzo dynamicznie rozwija się także sprzedaż w kanale e-commerce co nie wyklucza istnienia bazarów, targowisk czy kooperatyw zakupowych. Zwolennicy żywności wysokiej jakości mogą coraz częściej spotkać tego typu produkty w restauracjach, choć w HoReCe jest jeszcze sporo pracy, aby ekologia stała się normą.

 

Premiera Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Ekologicznych BIOEXPO Warsaw otworzy nową erę dla branży bio w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W terminie 11-13 października 2019 r. w PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie k/Warszawy odbędą się największe w Polsce targi tylko dla branży BIO. Wszystko będzie w jakości BIO, EKO, ORGANIC i naturalnej, FAIRTRADE, DEMETER.

 

BIOEXPO Warsaw to nowe wydarzenie w Polsce dedykowane branży żywności i produktów ekologicznych, które stanowi idealne narzędzie promocji dla całego sektora bio produktów. Udział w tegorocznej edycji potwierdziło blisko 200 firm z Polski, Włoch, Niemiec, Holandii, Grecji, Ukrainy, Sri Lanki czy Bangladeszu – oferujących szeroką gamę ciekawych produktów i rozwiązań, które zostaną zaprezentowane w sześciu strefach tematycznych: food&drink, beauty&cleaning, biolife, ekotech, bioagro i supporting bodies. Producenci, dystrybutorzy przedstawią tylko produkty certyfikowane.

 

Podczas targów, w jednym miejscu i czasie, spotkają się czołowi wytwórcy oraz dystrybutorzy żywności i produktów ekologicznych z kupcami, przedstawicielami sieci handlowych, właścicielami sklepów specjalistycznych, reprezentantami hurtowni spożywczych i wielobranżowych, by w dogodnej atmosferze, nawiązywać i rozwijać kontakty biznesowe oraz dyskutować o aktualnej kondycji branży i perspektywach jej rozwoju.

 

– Lokalizacja naszego centrum, w sąsiedztwie międzynarodowego lotniska, 15 min samochodem od centrum Warszawy sprawia, że w targach chętnie uczestniczą osoby decyzyjne w zakresie zakupów z sektora handlu, FMCG, jak i HoReCa – mówi Agata Szczepaniak, Dyrektor Projektu – BIOEXPO Warsaw.

 

Każdy odwiedzający Targi, który związany jest zawodowo z branżą biożywności i produktami ekologicznymi będzie miał szansę także uczestniczyć w trzydniowym Kongresie BIOEXPO, podczas którego kompleksowo zostanie podjęta tematyka rolnictwa i żywności ekologicznej, organicznych i naturalnych kosmetyków oraz środków czystości. Eksperci i praktycy dyskutować będą również o zdrowiu, zagrożeniu jakie cywilizacja konsumpcyjna niesie dla naszej Planety i na wiele innych tematów. Najnowsze trendy zaprezentowane zostaną w STREFIE NOWOŚCI gdzie wystawcy pokażą swoje wybrane produkty, a odwiedzający spośród nich wybiorą ich zdaniem najlepsze. Do dyspozycji zarówno wystawców jak i odwiedzających oddany zostanie dedykowany Job Center, w którym będzie można dowiedzieć się jak napisać poprawnie CV, jak przeprowadzić idealną autoprezentację, a także złożyć swoje CV i znaleźć wymarzoną pracę w sektorze ekologicznym. Wystawcy zaś zgłoszą swoje zapotrzebowanie.

 

Do odwiedzenia BIOEXPO Warsaw organizatorzy zapraszają również konsumentów, którzy najwięcej znajdą dla siebie w niedzielę (13.10.2019). Tego dnia ambasadorzy ekologicznego stylu życia: Katarzyna Bosacka, Mama Alergika Gotuje oraz Grzegorz Łapanowski będą opowiadać, gotować, doradzać i przekonywać do zmiany swoich nawyków żywieniowych i stylu życia poprzez wykluczenie produktów konwencjonalnych na korzyść tych w jakości BIO, ORGANIC, EKO, DEMETER, FAIRTRADE. Tego dnia będzie można również dowiedzieć się od Mariusza Budowskiego (Odmładzanie na Surowo) jakie wyroby spożywać by zachować zdrowie i młodość na długie lata. Będzie także można zrobić zakupy na BioBazarze Special Edition, zjeść BIO brunch, napić się ekologicznych napojów. Na wspólne gotowanie zaprasza Fundacja Szkoła na Widelcu, która od lat pracuje na rzecz dobrego żywienia pokazując dzieciom jak jeść zdrowo i smacznie.

 

Więcej informacji o imprezie, programie targów, liście wystawców oraz innych atrakcjach poza wystawienniczych na stronie www.bioexpo.pl i na profilach na Facebooku i Instagramie.

 

 

Skomentuj

Twój komentarz musi zostać zaakceptowany przez moderatora zanim zobaczysz go na stronie.x